Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna popularnie nazywana po prostu tlenoterapią służy jako środek pomocniczy przy terapii wielu schorzeń oraz wspiera sportowców w okresach wzmożonej aktywności.

Jak to działa?

Wspomaganie organizmu tlenem

Komora hiperbaryczna to urządzenie o szczelnym zamknięciu, w którym przeprowadza się tlenoterapię. Pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, nawet do 3 ATA, wykorzystuje się stężenia tlenu na poziomie 90% i wyższym. Tlen w podwyższonym stężeniu stymuluje wzrost i odnowę komórek, w tym szpiku kostnego, naskórka i naczyń krwionośnych. Działanie komory hiperbarycznej znalazło zastosowanie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości oraz jako wsparcie dla sportowców, wykorzystując „moc” tlenu w przenikaniu do komórek organizmu.

Wskazówka

Dlaczego warto stosować zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna to wyspecjalizowane urządzenie używane do przeprowadzania korzystnych zabiegów z wykorzystaniem tlenu. Te procedury wspierają rekonwalescencję po urazach, przyspieszają gojenie się ran i stymulują wzrost komórek macierzystych w organizmie. Zabiegi te są stosowane u osób dotkniętych przewlekłymi stanami zapalnymi, infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi oraz różnymi schorzeniami neurologicznymi. Tlenoterapia hiperbaryczna to także skuteczny sposób poprawy pamięci, koncentracji i ogólnej wydolności organizmu.

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Komora tlenowa hiperbaryczna NT2200

Dzięki długości 225 cm oraz otworowi na zamek błyskawiczny, osoby o różnych rozmiarach mogą wygodnie rozprostować nogi w komorze. W komorze mogą przebywać komfortowo nawet dwie osoby dorosłe, więc dopuszczalna jest terapia w parach lub np. rodzic z dzieckiem.

Zapewnia ona sprężony tlen o ciśnieniu 1,3 ATA (30 KPA). Komora hiperbaryczna wyposażona jest w ulepszony generator tlenu o wydajności 10 l/min, dostarczający 95% do 97% czystego tlenu dla najbardziej efektywnych sesji tlenowych.

System ten został zaprojektowany z myślą o wielu funkcjach bezpieczeństwa, takich jak przycisk awaryjnego obniżania ciśnienia, ułatwiający opuszczenie komory w przypadku sytuacji awaryjnych, oraz podwójne zawory upustowe, które zapewniają odprowadzenie nadmiaru powietrza u podnóża komory.

Komora tlenowa hiperbaryczna NT2200
Marta Sawka - tlenoterapia

Komora typu siedząco-leżącego z unikalną konstrukcją kątową jest idealna dla osób, które nie mogą wejść do komory przez górne wejście lub po prostu preferują elastyczność w przechodzeniu od siedzenia do leżenia na plecach. Użytkownicy wchodzą do środka od przodu komory, która zamyka się na zamek błyskawiczny w kierunku stóp i otwiera się na środku, umożliwiając łatwe wejście.

 • 1,3 ATA /30 Kilo Pascala
 • Wymiary 225x110x100 cm
 • Przepływ 10 l / min
 • Nietoksyczna i przyjazna dla środowiska
 • Wysoka wytrzymałość dwustronnego materiału poliestrowego 44 oz klasy medycznej pokrytego uretanem z DAKRONEM
 • Bezpieczna obsługa przez jedną osobę
Przeznaczenie

Dla kogo jest tlenoterapia?

Tlenoterapia ma wiele zastosowań terapeutycznych.
Zobacz najbardziej popularne:

Sport - tlenoterapia hiperbaryczna
Wsparcie
i rehabilitacja

Sport

Terapie dla sportowców w okresach wzmożonej aktywności oraz podczas rehabilitacji po kontuzjach i urazach.

Medycyna - tlenoterapia hiperbaryczna
Leczenie
i rekonwalescencja

Medycyna

dermatologia, stomatologia, kardiologia, neurologia, onkologia, ortopedia, medycyna sportowa, medycyna estetyczna.

Spektrum autyzmu - tlenoterapia hiperbaryczna
Stymulacja
i dotlenienie

Spektrum autyzmu

Pomaga w szczególności dzieciom w uzyskaniu równowagi psychiczno-fizycznej.

Dlaczego Komora hiperbaryczna jest dobra dla sportowców?

Korzyści hiperbarii tlenowej dla sportowców

Szybsza regeneracja:

Hiperbaria tlenowa oferuje liczne korzyści dla sportowców. Jednym z głównych aspektów jest szybszy powrót do formy po kontuzjach oraz krótszy czas regeneracji po wysiłku fizycznym. Dodatkowo, korzystanie z hiperbarii tlenowej może pomóc w zredukowaniu zakwaszenia mięśni, poprawie metabolizmu oraz zmniejszeniu stanu zapalnego i obrzęku. Dzięki temu organizm staje się bardziej odporny i wydajny, co przekłada się na zwiększoną wydolność oraz podwyższony poziom tlenu w tkankach.

 • Powrót do formy po kontuzjach
 • Krótszy czas regeneracji po wysiłku fizycznym

Optymalne funkcjonowanie:

Wpływ hiperbarii tlenowej na organizm sportowca jest znaczący. Zwiększa ilość molekuł ATP, co stanowi paliwo mięśniowe, oraz stymuluje aktywność osteoblastów i osteoklastów, wspierając procesy związane z budową i remontem kości. Ponadto, działanie hiperbarii tlenowej sprzyja tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie w skórze oraz przyspiesza regenerację nabłonka, co jest istotne szczególnie po kontuzjach.

 • Minimalizacja zakwaszenia mięśni
 • Poprawa metabolizmu
 • Redukcja stanu zapalnego i obrzęku
 • Zwiększenie ilości ATP (paliwo mięśniowe)

Zwiększona wydolność:

W kontekście sportu, hiperbaria tlenowa staje się coraz popularniejszym narzędziem. Sportowcy na całym świecie, w tym olimpijczycy, zawodowi gracze ligi NHL, NBA oraz piłkarze, regularnie korzystają z tej formy terapii. Dzięki niej osiągają lepsze wyniki, skracają czas rekonwalescencji po kontuzjach oraz poprawiają swoją wydajność podczas treningów i zawodów.

 • Wzrost poziomu tlenu w tkankach
 • Poprawa odporności organizmu
Przeczytaj to koniecznie przed zabiegiem

Przygotowanie pacjenta do zabiegu

 • nie zaleca się spożywania bezpośrednio przed sesją napojów gazowanych i posiłków 
 • osoby z cukrzycą powinny przed sesją tlenoterapii spożyć posiłek i przyjąć leki przeciwcukrzycowe według stosowanego dotychczas schematu leczenia
 • obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu do 12 godzin, a palenia papierosów do 2 godzin przed sesją
 • pacjent odbywa zabieg w bawełnianej odzieży
 • należy zdjąć rzeczy osobiste takie jak soczewki, zegarki, biżuteria
 • obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia do komory substancji łatwopalnych: zapalniczek, zapałek, papierosów
 • powinno się zrezygnować z make-up’u i kremu czy balsamów
 • opatrunki zakładane w dniu sprężenia przed ekspozycją nie powinny zawierać w składzie preparatów na bazie tłuszczów (kremów, maści, itp.)
 • przed zabiegiem zaleca się skorzystanie z toalety ponieważ czas sesji to około 1 godziny i 15 minut

Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na bezpłatną konsultację!

Zobacz profil tlenoterapii